Jak vybrat kapesníček?

Kapesníček v klopě saka je výrazným doplňkem, který především podtrhuje osobnost a styl svého nositele. Svým způsobem neexistuje žádné striktní pravidlo, které by přikazovalo, s čím má být kapesníček sladěn a s čím nikoliv. Máme pro vás však pár tipů, jak můžete ozdobný kapesníček kombinovat a naopak, na co si dát raději pozor.

Hedvábný kapesníček sladěný s košilí

Asi nejčastější varianta, kdy kapesníček vkusně zkombinujete s košilí, kterou si do obleku berete. Nikdy nic nezkazíte, pokud si k bílé košili vezmete do saka bílý kapesníček, který může být pro zpestřední barevně olemován. Bílý kapesníček patří i do „black-tie“, pokud jdete na významnou společenskou událost, která tento dresscode vyžaduje.

Vhodná je i taková varianta, kdy použijete kapesníček stejné barvy, ale v jiném odstínu než je vaše košile.

Kapesníček do saka sladěný s kravatou či motýlkem

Druhá možnost, také velmi často používaná. Ozdobný kapesníček ladíme s kravatou či motýlkem. Můžete koupit již připravený set kravaty a kapesníčku nebo sadu kapesníčku s motýlkem, pokud chcete ale opravdu vyniknout a dát najevo svůj vytříbený vkus, měli byste ke kravatě volit kapesníček s jiným motivem, nebo je odlišit jiným barevným odstínem. Správní gentlemané vnímají kravatu a kapesníček jako „sourozence“, ale nikoliv jako „dvojčata“ 🙂

Kapesníček sladěný s čímkoliv dalším

  • Máte rádi třeba červené kalhoty a modré sako? Zkuste nakombinovat kapesníček s kalhotami!
  • Nosíte v obleku červené ponožky? Doplňte svůj vzhled i červeným kapesníčkem!
  • Stejně tak můžete kombinovat hedvábný kapesníček s barevnými tkaničkami v botách
  • Berete si výrazné, barevné manžetové knoflíčky? Zvolte kapesníček v podobných barvách!
  • A nebo prostě experimentujte! Speciálně v případě volnočasové módy můžete být kreativní až až
Líbí? Podpoř nás sdílením!