Jak vybrat manžetové knoflíčky?

Manžetové knoflíčky je dobré vybírat především dle události, na kterou si je chcete obléci. Dále pak s ohledem na ostatní doplňky. Manžetové knoflíčky musí doplnit celkový dojem z vašeho outfitu, kterému dodávají pocit výjimečnosti. Neměly by být jako „pěst na oko“, tak by jistě ztratily na svém významu a exkluzivitě.

Jak si vybrat manžetové knoflíčky dle příležitosti?

Denní nošení, knoflíčky do práce či do kanceláře

Na denní nošení a do kanceláře volíme spíše matné, odolnější knoflíčky. Hrozí, že se poškrábou od stolu a klávesnice, proto není příliš vhodné vybrat leštěné knoflíčky, nebo knoflíky se sklíčky či drahými kameny.

Slavnostní události – knoflíčky na svatbu, plesy, galavečery, kongresy

Na slavnostnější příležitosti se hodí výraznější manžetové knoflíčky, můžete sáhnout i po lesklých, blyštivých, s kamínky. Je vhodné volit takové, které budou ladit s ostatními doplňky.

Jak vybírat manžetové knoflíčky podle dalších doplňků a oblečení?

Manžetové knoflíčky je důležité sladit s celkovým vzhledem muže. Na co byste si měli dát pozor?

HODINKY – máte zlaté? Volte spíš zlaté knoflíčky. Ke kovovým či stříbrným se pak hodí třeba ocelové, kovové knoflíčky. Více extravagance a barev se snese spíš se stříbrnými hodinkami – pokud tedy chcete do manžety umístit nějaké výraznější či barevnější knoflíčky, navlékněte si spíš kovové / stříbrné hodinky.
KRAVATA – knoflíčky se skvěle kombinují s kravatou (případně s motýlkem, pokud nosíte). Oblékáte si třeba klasickou bílou košili a červenou kravatu? Můžete si tak dovolit manžetové knoflíčky s červenými proužky nebo kamínkem.
KOŠILE – dejte pozor, ať nejste barevný jako dětské omalovánky 🙂 K bílé či světle modré košili se hodí téměř jakékoliv knoflíčky a zde doporučujeme vybírat především dle kravaty a dalších doplňků. Pokud však plánujete na košili nějakou výraznější nebo sytější barvu, volte raději hladké, kovové a nebarevné knoflíčky do manžety.

U nás na webu doporučujeme vybírat knoflíčky dle barev, dále pak můžete filtrovat manžetové knoflíčky s kamínky, zábavné knoflíčky (s různými postavičkami, symboly nebo tématy), dle oblíbených značek (třeba knoflíčky s logy aut bmw nebo audi) nebo pro slavnostní příležitosti a knoflíčky pro ženicha na svatbu.

Manžetové knoflíčky lze samozřejmě vybrat i dle ceny. Ty levnější bývají vyrobené většinou z běžných kovů nebo slitin, dražší pak z oceli. Mezi špičkové manžetové knoflíčky pak patří ty, které byly vyrobené ze vzácných kovů (stříbro, zlato, platina), případně jsou osazeny drahými kameny. Takové knoflíčky pak už právem patří do kategorie cenných šperků a na rukávu působí velmi exkluzivním dojemem.

Líbí? Podpoř nás sdílením!